Gaļas liellopiem piemērotākās laizāmās minerālbarības

Kopš 2021. gada gaļas lopu skaits pieaudzis par 30 %. Nozare arvien mērķtiecīgāk iedziļinās dzīvnieku ēdināšanas jautājumos. Gaļas lopus audzējot gan ekstensīvi, gan intensīvi, ir svarīgi nodrošināt barības vielu pamatvajadzības. Blakus enerģijas un proteīna nodrošinājumam, kas nāktu galvenokārt no rupjās lopbarības, neatkarīgi, vai tā ir vasaras ganību zāle, vai sabalansēts maisījums, ko izdala ar barības maisīšanas mikseri, ir jāvērtē arī makro un mikro elementu un vitamīnu saturs, un tas jāpapildina.

Gaļas lopu makro un mikro elementu vajadzības tiek jau pamatā nodrošinātas ar laizāmo minerālbarību vai, izmantojot TMR maisījumu, papildinātas ar laizāmo minerālbarību. Abējādi izmantojot, laizāmā minerālbarība ir svarīgs punkts gaļas lopu ēdināšanā, lai tās izvēlei pievērstu nopietnu uzmanību. Laizāmajā minerālbarībā, kas paredzēta gaļas lopiem, ietilpina bagātīgas Ca, P, Na un Mg devas. Tikai pēdējos grūsnības mēnešos pieaugušiem dzīvniekiem ir mazāka Ca vajadzība. Pārējiem - gan laktējošiem, gan audzējamiem, gan nobarojamiem liellopiem Ca un P attiecībai jābūt optimāli 1.5:1 (robežās 1:1 līdz 4:1). Ca pareizas attiecības ievērošana svarīga zīdīšanai un augšanai. 99 % no kopējā organisma Ca ir kaulos. Īslaicīgi deficītu var kompensēt no kauliem, bet ilgāks deficīts izraisa kaulu stiprības mazināšanos. Turklāt Ca deficīta gadījumā gaļas lopiem urīnceļos var veidoties akmeņi.

Vilomix Baltic ražotās laizāmās minerālbarības Minera Ecolick Beef un Minera Ecolick satur pietiekami augstu Ca devu, lai dzīvieki tiktu pasargāti no tā deficīta, pat ja šī būtu vienīgā minerālbarība, ko izēdina. Tāpat Vilomix Baltic laizāmajās minerālbarībās iekļauta sāls, lai dzīvnieks jau saņemtu Na un Cl daudzumu komplektā ar citiem elementiem. Sāls būtiski ietekmē dzīvnieku apetīti un līdz ar to arī dzīvmasas pieaugumu. Mg iekļauts efektīvai ogļhidrātu vielmaiņai. Mg obligāti nepieciešams, ja dzīvnieki patērē augstvērtīgu zāles barību - ganoties vai barības galdā. Minera Ecolick būtu piemērotāka tieši vasaras ganību laikam, bet Minera Ecolick Beef ir izmantojams visu gadu, īpaši ziemas periodā.

Minera Ecolick Dry laizāmā minerālbarība paredzēta pēdējiem grūsnības mēnešiem. Tas ir periods, kad jāatjauno organisma mikroelementu rezerves. Tādēļ šī ir īpaši bagātīga laizāmā minerālbarība ar augstākām mikroelementu koncentrācijām. Latvijai deficītie mikroelementi Zn (cinks) un Mn (mangāns) iekļauti arī kā organiskas izcelsmes avoti, kas izmantojas efektīvāk nekā neorganiskas izcelsmes avoti. Zn vairāk atbild par nagu veselību, bet Mn loma vairāk saistās ar apaugļošanos. Tikai pēdējie grūsnības mēneši ir efektīvākais organisma atjaunošanas brīdis. Minera Ecolick Dry papildināts ar augstām vitamīnu devām, bet jo īpaši ar E vitamīnu, lai strauji celtu imunitāti un veidotu labāku stresa apstākļu izturību, kas nepieciešama pēc atnešanās. Izvēlies savam ganāmpulkam Latvijas apstākļiem piemērotu un pieprasītu laizāmo minerālbarību!

MINERA ECOLICK BEEF

Nobarojamiem lopiem. Augsts Zn, Mn, I un Se nodrošinājums

Minera Ecolick Dry

Grūsnām govīm un telēm. Labs Mg saturs. Augsts Zn, Mn, Cu un Se nodrošinājums

Minera Ecolick

Ganību periodam

Citi raksti