Izcils risinājums robotu saimniecībām

Slaukšanas robotu saimniecībās brīvās plūsmas sistēmā barības galda maisījums un tā sastāvs ir tas, kas stimulē govs došanos uz robotu. Virzītajā kustībā barības galds var būt treknāks, jo sistēma sakārto govs ceļu uz robotu. Ja govij kūtī nodrošināts mierīgs ritms un garšīgā barība robotā stimulē govi doties slaukties, var iegūt vairāk piena. Kombinētā barība robotā parasti tiek papildināta ar šķidro barību.

Viens no šķidrās barības uzdevumiem – ar garšu vēl papildus stimulēt govi doties uz robotu. Tas ir īpaši svarīgi jaunajām gotiņām, kuras tikko uzsāk laktāciju. Tāpat tas ir svarīgi katras laktācijas sākumā.

Ir divējādas šķidrās barības. Viena veida šķidrās barības sastāvā ir tikai cukuri vai cukuru maisījumi. Izēdinot cukurus, panākam labāku piena tauku saturu. Otra veida šķidrā barība var pildīt svarīgu lomu enerģijas deficīta likvidēšanā. Enerģijas deficīts govīm parasti ir laktācijas sākumā, kad barības galda apēdamība nav pietiekama. Tāpat enerģijas deficīts ir arī lielo izslaukumu govīm, kuras barības galdu apmeklē pietiekami, bet tām nepieciešama barība ar augstāku enerģētiko vērtību. Tāpēc barība tiek saskaņota tā, lai govis, kuras ir laktācijas beigu daļā, nepārtrauktu interesēties par robotu apmeklējumu. Ketozes profilaksei kalpo šķidrās barības, kuru sastāvā ir propilēnglikols. Tīro propilēnglikolu robotā kā šķidro papildbarību neēdina, jo tas ir negaršīgs un nestimulē govs došanos robotā. Tikai speciāli robotu ēdināšanai ražotās barības ar propilēnglikolu būs piemērotākās dzīvnieka apmeklējuma stimulēšanai, kā arī ātrai subklīniskās ketozes novēršanai.

Acetona Energy Liquid ir piemērota un gadiem pārbaudīta Somijā ražota šķidrā barība ar izcilu propilēnglikola saturu, sajaukta ar cukuriem, nodrošinot lieliskas garšas īpašības. Aknu darbības uzlabošanai produktam ir pievienots niacīns. Šī barība spēj atkal darīt govi enerģisku, atjaunot tās apetīti un ceļ izslaukumu dažu dienu laikā. Produkts lielā salā nenogulsnējas, nerūgst un nemaina formu. Tas arī noder, lai likvidētu enerģijas deficītu karstuma stresa vai cita veida stresu gadījumā, jo ātri paaugstina glikozes līmeni asinīs, turklāt siltā laikā nerūgst.

Acetona Energy

Acetona® Energy produkti ir izstrādāti, lai palielinātu piena izslaukumu un barības apēdamību.

Acetona® Energy paaugstina glikozes līmeni asinīs, tādējādi palielina govju apetīti, sausnas apēdamību un piena izslaukumu.

Noskaties video un uzzini vairāk!

CITI RAKSTI