Mazajiem teļiem - labāko

Piena govs mūžs sākas ar teļa piedzimšanu. Pamatus veselīgas un ilgmūžīgas govs kalpošanai ganāmpulkā veido no pirmajām teļa dzīves dienām. Pēc tam kad teļš saņēmis pietiekami pirmpiena, piensaimnieki pāriet uz piena izēdināšanu. Vairums profesionālo piensaimniecību šim nolūkam izmanto piena aizvietotājus. Piena aizvietotājs garantē nemainīgu sastāvu un nodrošinājumu ar atbilstošām barības vielām. Izvēloties piena aizvietotāju pirmajām teļa dzīves dienām, jāņem vērā, ka pāris dienu vecam teļam nav attīstīts spureklis un dzīvmasas pieaugums atkarīgs tikai un vienīgi no apgādes ar pienu vai piena aizvietotāju. Siens teļa ēdienkartē šajā vecumā nav piemērots. Svarīgi nodrošināt ūdeni. Izēdinot augstvērtīgus piena aizvietotājus, rezutāts ir izcili teļu atīstības rādītāji jau no pirmajām dzīves dienām.

Piena aizvietotājus iedala pēc proteīna avota, proteīna un tauku satura. Piena aizvietotājos ir 18–30 % proteīna un 10–28 % tauku. Jāsabalansē starp pietiekamu proteīna un tauku līmeni. Labs piena aizvietotājs ir ar proteīna saturu 22 % un vairāk [A guide to calf milk replacers, USA, A BAMN publication, 2008]. Tauku saturs ir galvenais enerģijas rādītājs. Tas vēlams vismaz 18 %, lai iedotu teļam pietiekamu enerģiju. Tauku avotiem jābūt ar augstu sagremojamību un noteikti aizsargātiem pret oksidācijas procesiem. Teļa attīstība atkarīga no proteīna, proteīna/ enerģijas attiecības un proteīna avota piena aizvietotājā. Protams, rezultāts noteikti saistīts ar pietiekamu dienas devu. Aukstākā laikā vajag vairāk enerģijas. Agrāk kokšķiedru uzskatīja kā vienu no piena aizvietotāja kvalitātes rādītājiem. Tagad to vairs neizmanto kā kritēriju. Kokšķiedra virs 0.15 % norāda uz augu proteīna avota klātbūtni, bet kokšķiedra zem 0.15 % ir labas kvalitātes rādītājs piena aizvietotājam, kas piemērots agram teļa vecumam [A guide to calf milk replacers, USA, A BAMN publication, 2008].

Vilomix Baltic piedāvā premium piena aizvietotāju Elitekalv Nr.1, kas ir izcila pirmā izvēle pēc pirmpiena izēdināšanas. Elitekalv Nr.1 piemērots teļiem no trīs dienu vecuma. Proteīns 23 % un tauki 19 %, kokšķiedra 0.01 %. Satur vājpiena pulveri, sūkalu pulveri un sūkalu proteīna koncentrātu. Proteīns virs 60 % ir no piena avotiem. Izēdinot šo produktu, teļiem ir izcils dzīvmasas pieaugums, kas ir atslēga veiksmīgam govs mūžam

ELITEKALV NR.1

Piena aizvietotājs teļiem no 3 dienu vecuma

  • Augsta tauku un olbaltumvielu sagremojamība, nodrošina labus augšanas rezultātus
  • Vājpiena produkti 60%
  • Pievienots dabīgais E vitamīns. E vitamīns stiprina imunitāti
  • Prebiotikas un probiotikas labvēlīgi ietekmē zarnu darbības procesu

CITI RAKSTI