Nākotnes govs sākas ar veselīgu teļu

Mazā teļa audzēšanas periods ir svarīgākais laiks visā teles audzēšanas posmā, kas atbild par vesela pieauguša dzīvnieka nākotnes rezultātiem. Jo labāka mazā teļa veselība un jo augstāki dzīvmasas pieaugumi, jo lielākas izredzes uz augstražīgu govi ar ilgu mūžu. Ilgmūžība ganāmpulkā tāpat nozīmē mazākas emisijas saimniecībā. Mazā teļa pirmajā dzīves posmā kā pamatbarība ir piens vai piena aizvietotājs. Pareizi izmantojot, augstas kvalitātes piena aizvietotāji rāda labu teļu augšanu un pat labāku, kā barojot pilnpienu [A BAMN Publication. A guide to calf milk replacers types, use and quality, 2018]. Piena aizvietotāja izēdināšanā praksē svarīgie punkti ir pietiekamība un pareiza, precīza sagatavošana. Saimniecībās bieži tamdēļ uzliek teļu barošanas automātus, jo tad precīza un pareiza sagatavošana notiek automatizēti, kas novērš cilvēku radītās kļūdas. Ļoti svarīga ir precīza ūdens temperatūra. Teļiem neproducējas enzīms lipāze tik daudz, lai labi šķeltu barības taukus. Ja ūdens, kuru maisa ar piena aizvietotāju, nebūs pietiekami silts, tad tauki veido suspensiju un tas samazina tauku sagremošanu. Tad tauki nonāk resnajā zarnā un fermentējas tur, veidojot teļu caurejas. Caureja, pat maza, ietekmē teļa dzīvmasu. Teles, kam veikta caurejas ārstēšana, dod par 325 kg mazāk piena pirmajā laktācijā [Hoard’s Dairyman, October 2022-567.]

Vilomix Baltic piedāvā augstvērtīgus ViloMilk piena aizvietotājus. Piena aizvietotāji atbilst prasībām, kas garantē augstus dzīvmasas pieaugumus, sagatavojot un izēdinot atbilstoši prasībām.

ViloMilk ACid Red paredzēts barot uzreiz pēc pirmpiena. Augsto kvalitāti apliecina zemais kokšķiedras saturs. Piena aizvietotājs izmantojams arī barošanas automātos. Papildus vērtība ir pievienotais Progres®, kas garantē aizsardzību pret nelabvēlīgajām baktērijām un Progut®, kas labvēlīgi ietekmē zarnu darbību un stiprina imunitāti. ViloMilk AMax Blue iesaka no 7dienu vecuma. Var izmantot barošanas automātos. ViloMilk AMid Green un ViloMilk AProf Orange iesaka no 14 dienu vecuma. AProf Orange satur linsēklas un bagātināts ar Omega 3 un Omega 6 taukskābēm, kas strādā uz zarnu trakta aizsardzību.

Vilomilk piena aizvietotāji

  • Satur augstas kvalitātes izejvielas
  • Labi šķīst ūdenī
  • Augsta sagremojamība, kas nodrošina labus pieauguma rezultātus
  • Veicina spurekļa attīstību
  • Stimulē rupjās lopbarības uzņemšanu

Vilomilk Acid

Red

Vilomilk Amid

Green

Vilomilk Amax 

Blue

Vilomilk Aprof

Orange

Citi raksti