Izcilas minerālbarības teļiem

Piensaimniecības arvien vairāk pārliecinās, ka slaucamās govs mūža ražība un dzīves ilgums cieši saistīts ar telīšu izaudzēšanas kvalitāti. Jo mazāk slimos telīte, jo ātrāk tā izaugs. Laicīgi sasniedzot vēlamo augumu un svaru, telīti iespējams apsēklot, tādējādi jau ietaupot uz teles audzēšanas izmaksām. Piena teļi savas dzīves sākumā tiek turēti individuālos sprostos, bet vēlāk tiek pārvietoti lielākos aizgaldos jau kopā kā grupa. Bieži šis pārvietošanas periods saimniecībai sagādā bažas. Teļi, nonākot kontaktā ar citiem teļiem, sāk slimot. Agrāk kā Latvijā, tā pasaulē teļiem izaudzēšanas procesā plaši tika lietotas antibiotikas. Šodien tiek meklētas alternatīvas antibiotikām. Kā viena no alternatīvām ir augu ēteriskās eļļas un to labvēlīgā ietekme uz jaundzīvnieku veselību [Journal of Dairy Science. June, 2022]. Jau kārtējais pētījums pierāda, ka teļi, kas ar barību uzņem pievienotas ēteriskās eļļas, rāda labākus augšanas rezultātus, labāku kopējo veselības stāvokli, samazinātu vajadzību pēc antibiotikām [Soltan, 2009]. Izmēģinājumos izmantota fitobiotika, kas satur mentolu.

Lai sekmētu teļu izaudzēšanas procesu un labvēlīgi ietekmētu to veselību, Vilomix Baltic izstrādājis teļu minerālbarības ar mentolu. Laizāmā minerālbarība - Minera Calf Lick un beramā minerālbarība Profimix Calves Menthol. Teļam, uzsākot dzīvot grupā, ir lielāks drauds saslimt ar elpošanas slimībām. Mentols ir pierādīts izmēģinājumos kā veselību pozitīvi ietekmējoša fitobiotika. Pie kam teļam tas garšo. Sagrupēšanas periods ir arī stresa periods, jo dzīvnieki nonāk neierastos apstākļos. Jebkurš stress dzīvniekam ir imunitātes mazinātājs, tamdēļ, ja pat teļam ir sasniedzama minerālbarība jau ar izēdinātiem barības līdzekļiem starterbarībā, laizāmā minerālbarība būs ļoti noderīga.

Minera Calf Lick laizāmā minerālbarība nodrošina augstu Ca līmeni, vitamīnus A, D, E augstā koncentrācijā, kas īpaši noderīgi stresa periodos. D vitamīna augstā koncentrācija veicina labāku Ca izmantošanu, kas vajadzīgs spēcīgai kaulu attīstībai. Tāpat minerālbarība satur mikroelementus Cu, Mn, Zn, Se un I. Se jo īpaši stiprina imunitāti kopā ar E vitamīnu. Profimix Calves Menthol papildus satur B grupas vitamīnus un biotīnu, kas teļam kalpo keratīna veidošanai, nagu veselības nodrošināšanai un aktīvai vielmaiņas procesu nodrošināšanai pie intensīvas augšanas tempa.

Minerālbarības teļiem ar mentolu

Mentols - imūnsistēmai, elpceļu veselībai stresa periodos un slimību gadījumos

Profimix Calves Menthol

  • Selēns, E un C vitamīni - imunitātei
  • D vitamīns kopā ar augstu Ca - kaulu attīstībai
  • Biotīns - stipriem nagiem, imunitātei
  • Pievienoti B grupas vitamīni

Minera Calf Lick

  • Selēns un E vitamīns - imunitātei
  • D vitamīns kopā ar augstu Ca - kaulu attīstībai

Sazinies ar mums

CITI RAKSTI