Nodrošini minerālvielu vajadzību robotu saimniecībā

Slaukšanas robotu saimniecībā uz barības galda gatavo daļēji maisītu racionu (PMR). Papildus robotā govs saņem kā koncentrēto barību, tā arī enerģiju saturošu šķidro papildbarību. Robotu spēkbarībā netiek piedāvāti makro-elementi, mikroelementi un vitamīni, jo minerālbarības iekļaušana robotu spēkbarībā samazina tās garšu un spēkbarības enerģētisko vērtību. Minerālbarību pievieno barības galdā.

Govju nagu apsaimniekošana ir īpaši aktuāls jautājums robotizētā saimniecībā, jo govij jāstaigā pašai brīvprātīgi. Govis ar neapstrādātiem nagiem vai sāpošām kājām ir mazāk aktīvas. Nagu apsaimniekošanā ietilpst regulāra un pareiza nagu apgriešana, kā arī pēc iespējas sausākas staigājamās virsmas, lai nagu veselība saglabātos ilglaicīgi.

Robotizētā saimniecībā govīm ieteicama minerālbarība, kas noteikti satur biotīnu un cinku ar augstāku izmantojamību nagu veselības uzturēšanai. Biotīns kontrolē tādu proteīnu ražošanu kā keratīns, kas atbild par naga stiprību. Augstražīgiem dzīvniekiem biotīna trūkums noved pie trausliem nagiem. Dienas deva biotīnam ir 20 mg, bet stresa un iespējama trūkuma gadījumā pat 30 mg. Cinka nodrošinājums ar minerālbarību svarīgs tādēļ, ka Latvijā ražotā rupjā lopbarība nav pietiekami bagāta ar cinku. Cinks vajadzīgs kaulu stiprībai un labākai Ca izmantošanai. Cinks organiskā formā organismā ir izmantojams efektīvāk.

Jau daudzus gadus pieprasīta minerālbarība robotu saimniecībās ir Profimix Robo 2, kas satur pietiekami daudz biotīna un cinku organiskā formā. Tāpat minerālbarība satur augstus vitamīnu līmeņus un dabīgo E vitamīnu, kas atgremotājiem izmantojas 2.5 reizes efektīvāk nekā sintētiskais E vitamīns.

Jaunums saimniecībām ar slaukšanas robotiem ir minerālbarība Profimix Robo PRO, kurai pievienoti B grupas vitamīni, kas piemērots situācijās, kad rupjās lopbarības efektivitāte barības galdā ir izaicinājums. Tāpat augstākai imunitātei pievienoti organiskais selēns, varš un mangāns. Profimix Robo PRO piemērota gadījumos, kad barības galds būs ar iespējami mazāku koncentrātu daudzumu, jo satur vairāk P. Labākai Mg izmantojamībai Profimix Robo PRO minerālbarībā tas pievienots no dažādiem avotiem. Kā Profimix Robo 2, tā arī Profimix Robo PRO radītas speciāli robotizētajām slaukšanas saimniecībām.

ĪPAŠA MINERĀLBARĪBA TAVAI ROBOTU SAIMNIECĪBAI

Profimix ROBO 2

  • Biotīns nagu veselībai
  • Cinks organiskā formā labākai nagu stiprībai
  • E vitamīns dabīgā formā augstākai imunitātei

Profimix Robo PRO

  • Pievienoti B grupas vitamīni
  • Papildus Se organiskā formā
  • Papildus Cu un Mn organiskā formā

SAZINIES AR MUMS

CITI RAKSTI