Sasniedz vairāk ar Minera Cellamin

 

Minera Cellamin ir minerālbarība cietstāvošām govīm un grūsnām telēm. To var izmantot arī slaucamo govju ēdināšanā, papildinot barības devu ar kalciju. Minera Cellamin ir granulēta un garšīga. Govis to labprāt ēd brīvi pieejamā veidā, ko parasti grūti panākt ar cietstāvošo govju minerālbarībām.

Cietstāvošo govju ēdināšanā saimniecībās bieži izmanto zemākas kvalitātes rupjo lopbarību, kas ir pāraugusi, sliktāk ieskābusi, bieži negaršīga un ar mazu sausnas apēdamību, tādēļ ir ļoti svarīgi papildus izēdināt minerālbarību, kas spēcinās organismu. Pirmsatnešanās periodā vitamīnu E iesaka nodrošināt pat līdz 2000 IV (internacionālās vienības) un 1000 IV, līdz slaucamai govij iestājas grūsnība (Hoard’s Dairyman, Feb. 25, 2018 – 121 lpp.)

Minera Cellamin:

  • Minerālbarības sastāvā ir augsts magnija (Mg) saturs. Tas tiek nodrošināts ar augstas biopieejamības barības sastāvdaļām. Mg saturu svarīgi nodrošināt pirmsatnešanās periodā. Vēlamais līmenis 0.35 % Mg uz sausnas kg.
  • Sastāvā izcils E vitamīna daudzums. E vitamīns ir svarīgs organisma antioksidants kā šūnu iekšpusē, tā ārpusē. Šis vitamīns nodrošina organisma aizsardzību pret slimībām. Tas atbildīgs par IgG (imunoglobulīna) ražošanu. Tā līmeni nosaka pirmpienā, un IgG ir svarīgs teļa imunitātes iegūšanai. Tāpat E vitamīns ir svarīgs apaugļošanās rezultāta nodrošināšanā. Riski, ja trūkst E vitamīna, – govīm neizpaužas meklēšanās, vajadzīga atkārtota apsēklošana, notiek aborti, dzimst vājāki teļi, parādās olnīcu cistas, metrīti, palielināts risks saslimt ar mastītiem. E vitamīna izmantošana ir atkarīga no selēna (Se) klātbūtnes. Minera Cellamin sastāvā Se labākai izmantošanai tiek nodrošināts gan neorganiskā, gan organiskā formā.
  • Minerālbarība satur biotīnu. Biotīns kontrolē proteīna – keratīna ražošanu un uzkrājumu veidošanu. Tas, kā arī cinks (Zn) ir svarīgs nagu veselībai. Augstākai biopieejamībai Minera Cellamin minerālbarībā cinks iekļauts gan organiskā, gan neorganiskā veidā.

Minera Cellamin

  • Granulēta ar teicamām garšas īpašībām;
  • Satur B grupas vitamīnus un bagātīgu biotīna daudzumu;
  • Labākais izmantošanai minerālvielas nodrošinātas arī organiskajā formā;
  • Izcils E vitamīna saturs;
  • Augstas biopieejamības magnija nodrošinājums.

Minera Cellamin

Minerālbarība cietstāvošām govīm un grūsnām telēm

Citi raksti