Panāksim efektīvu barības devas izmantošanos

Pilnvērtīga rupjās lopbarības izmantošanās ļauj palielināt tās īpatsvaru devā. Kokšķiedras pārstrādāšanās rezultātu var redzēt, caur speciāliem sietiem izskalojot slaucamo govju mēslus. Ja izskalojot 1 l mēslu paraugu, sietā paliek mazāk par 20%, tad rezultāts uzskatāms par labu. Sietā paliekot 15% nesagremotas kokšķiedras, rezultāts uzskatāms par izcilu. Rupjās lopbarības sagremojamība saistīta ar tās kvalitāti un it īpaši lignīna saturu. Rupjās lopbarības sagremojamību var uzlabot, izēdinot dzīvo raugu. Dzīvā rauga funkcija ir spurekļa vides uzlabošana, līdzsvarojot spurekļa pH un aktivizējot spurekļa mikroorganismus. Spureklis parasti vairāk cieš no tā, ka vides pH svārstās lielā amplitūdā. Jo mazākas spurekļa pH svārstības, jo labāk strādās šī “rūpnīca”, kas atbildīga par barības devas kopējo izmantošanos un rupjās lopbarības pārstrādāšanu. Spurekļa darbība ievērojami izmainās, sākoties vasaras karstuma stresam, kad acīmredzami pārliecināmies par kokšķiedras sliktāku sagremošanos, jo mēsli kļūst arvien cietāki.

Vilomix Baltic piedāvā papildbarību Lacto Top, kura satur dzīvo raugu Levucell SC (Saccharomyces cerevisiae CNCM I-1077). Levucell SC izvēlēts no tūkstošiem raugu celmu kā atgremotājiem piemērotākais. Šis rauga celms izmēģinājumos ar slaucamām govīm parādījis labāko enerģijas ieguvi, būtiski uzlabojot kokšķiedras sagremojamību. Levucell SC tāpat parādījis augstāko barības devas efektivitātes rezultātu. Lacto Top ir kā pirmā palīdzība, iestājoties karstuma stresam.

Vilomix Baltic produktu klāstā uz spurekļa efektivitāti vērsts arī produkts Lacto Top Star, kurš satur gan jau minēto dzīvo raugu Levucell SC, gan alfa amilāzi. Produktam ir dubulta iedarbība, kas saistīta gan ar kokšķiedras izmantošanās uzlabošanos, gan ar cietes sagremojamības celšanu. Amilāze ir ferments, kas palīdz izmantot cieti, iegūstot vairāk enerģijas piena ražošanai. Cietes pilnvērtīga izmantošanās ļauj samazināt tās zudumus mēslos. Kā rāda Latvijā veiktās analīzes, tad pārsvarā 2-3% cietes no izēdinātās barības devas, pazaudē mēslos. Ja vien barības līdzekļi ir smalcināti, tad cietes zudumus piensaimniecībai vēlams samazināt. Cietes pilnvērtīgāka izmantošanās nozīmē augstāku enerģijas ieguvi no tās pašas barības devas. Lacto Top Star veicina gan kokšķiedras sagremošanos, gan cietes izmantošanos. Produkta izēdināšanas rezultāts ir efektīvāka barības devas izmantošanās un mazāk vielmaiņas problēmu skartu govju.

Bagātini TMR maisījumu! 

Lacto Top - dzīvais raugs (Levucel SC 1077) 

  • Dzīvais raugs uzlabo spurekļa darbību 
  • Novērš acidozi 
  • Uzlabo kokšķiedras sagremojamību 
  • Izcils risinājums karstuma stresa gadījumā 
  • Izmantojams arī bioloģiskajā lauksaimniecībā 

Lacto Top Star - dzīvais raugs ar fermentu alfa amilāze 

  • Dzīvais raugs uzlabo spurekļa darbību 
  • Novērš acidozi 
  • Uzlabo kokšķiedras sagremojamību 
  • Augstākai kukurūzas cietes izmantojamībai 

CITI RAKSTI