Jauns risinājums karstuma stresam

Profimix Premium Cool ir premium klases minerālbarība pret karstuma stresu un ar dubultu iedarbību uz spurekļa aktivitāti. Minerālbarība papildināta ar dzīvā rauga, bufervielas un vīnogu polifenolu kombināciju, tādēļ tai ir trīskārša iedarbība.

Vasaras izaicinājumi slaucamo govju ēdināšanā ir samazināta barības apēdamība, piena izslaukuma krišanās un apaugļošanās rezultātu mazināšanās. Katra vasara Latvijā uzrāda karstuma stresa periodus. Tādēļ piensaimniekiem tiem jābūt gataviem laikus. Karstuma stresa izpausme ganāmpulkā atkarīga ne tikai no apkārtējās vides temperatūras, bet arī no gaisa mitruma. Lielāks izaicinājums Latvijas apstākļiem ir tieši gaisa mitrums, kas jau plus 20°C temperatūrā var veidot karstuma stresa pazīmes mītnēs, kur nav pietiekama gaisa apmaiņa. Karstuma stresa periodos iesaka mainīt barības devas koncentrāciju, mazinot rupjo lopbarību un palielinot barības devas enerģiju, vienlaikus nepārsniedzot cietes saturu. Papildus izmantojam barības piedevas, kas atvieglo gan barības izmantošanu, gan spurekļa labsajūtu, gan organisma kopējo karstuma stresa toleranci.

Produktā Profimix Premium Cool ir dzīvais raugs LEVUCELL SC (Saccharomyces cerevisiae CNCM I-1077). Levucell dzīvais raugs palielina spurekļa pH, uzlabo kokšķiedras sagremojamību un veicina spureklī anaerobo vidi, kas nepieciešama efektīvai barības vielu izmantošanai. Rauga klātbūtnē samazinās laiks, kad spureklī ir vide ar zemu pH.

Pievienotais Acid Buf pozitīvi iedarbojas uz spurekļa vidi. Acid Buf ir buferviela, dabīgs produkts, kas iegūts no jūras aļģēm. Bufervielas ēdināšanā tiek izmantotas spurekļa funkciju un produktivitātes celšanai. Pazīstamākā buferviela ir soda. Tomēr pētījumos par spurekļa pH noturēšanu virs 5.5 soda uzrāda zemākus rezultātus kā Acid Buf.

Vīnogu polifenoli NOR-Grape BP-O pozitīvi ietekmē barības efektivitāti karstuma periodā, kā arī atvieglo dzīvnieka termoizturību, mazinot paātrinātu elpošanu un rektālo temperatūru, kas apstiprināts izmēģinājumos.

Profimix Premium Cool minerālbarība satur B grupas vitamīnus, holīnhlorīdu un organiskās formas Zn, Cu, Se, augstu E vitamīna saturu, kas daļēji nodrošināts dabīgā E vitamīna formā. Šī kombinācija ir ļoti nozīmīga, lai samazinātu karstuma stresu.

Profimix Premium Cool

Premium klases minerālbarība ar papildus aizsardzību pret karstuma stresu

  • Dubulta iedarbība uz spurekli
    • Acid Buf - buferviela spurekļa funkciju noturībai
    • Levucell SC - dzīvais raugs efektīvai barības vielu izmantošanai
  • NOR-Grape BP-O - vīnogu polifenoli - karstuma stresa atvieglošanai

SAZINIES AR MUMS

Citi raksti