Makro un mikro elementi skābbarībā. Latvijas saimniecību rezultāti

Vilomix Baltic ik pēc laika veic makro un mikro elementu pārbaudi skābbarībā dažādās Latvijas vietās, lai iegūtu pārliecību par vēlamajām izmaiņām minerālbarību receptēs.

Skābbarību paraugi tiek ņemti no Latvijas augstražīgākajām piensaimniecībām. Paraugu testēšana uz makro un mikro elementiem veikta akreditētā Eurofins laboratorijā Nīderlandē. Pēc paraugu rezultātiem iespējams veikt prognozes vēlamo minerālbarību sastāviem, ko piedāvāt mūsu klientiem. Šogad īpaša uzmanība pievērsta koptu zelmeņu agri pļautu zāles skābbarību makro un mikro elementu saturam.

Par rezultātiem
Šogad analīzēs par 50% augstāks nātrija (Na) saturs zāles lopbarībās, jo parasti tas bijis ļoti zems. Ļoti svārstās magnija (Mg) saturs no ļoti zema līdz pietiekamam. Tamdēļ Mg būtu jāskata kā atsevišķs jautājums katrā konkrētā saimniecībā. Interesanti, ka labākām stiebrzāļu skābbarībām (ar augstu sagremojamību un enerģētisko vērtību) šogad zemāks kalcija (Ca) saturs. Protams, tauriņziežu skābbarībām Ca saturs ir augsts. Sēra (S) saturs ir pietiekams.

Par mikroelementiem
Mangāns (Mn) trūkst akūti 50% saimniecību, bet otros 50% ir labi nodrošināts. Kā parasti skābbarībās trūkst cinks (Zn). Izteikti rupjā barībā trūkst varš (Cu), pie kam tam pašam Cu sastopamajam līmenim ir zema izmantošanās spēja. Cu zāles lopbarībās ir pat divas līdz trīs reizes zem vēlamās normas. Kā jau iepriekšējos gadus, tā arī šogad trūkst jods (I). Un pavisam noteikti trūkst selēns (Se), bet tas ir jau gadiem zināms iztrūkums.

Analīžu rezultāti un izmaiņas tajos tiek ņemti vērā, pilnveidojot minerālbarību receptes, ko piedāvājam klientiem Latvijas saimniecībās

Profimix Lux Aroma minerālbarībai pievienots cinks (Zn) un selēns (Se), kas ir mikroelementi, kuri regulāri trūkst skābbarībās, bet šie mikroelementi minerālbarībā ir svarīgi, lai stiprinātu govs imūnsistēmu. Minerālbarībai pievienotais A vitamīns ir nozīmīgs govs gļotādu (tesmeņa, dzemdes) veselībai; D3 vitamīns nepieciešams kalcija (Ca) un magnija (Mg) labākai absorpcijai, E vitamīns kopā ar selēnu (Se) nodrošina govs imūnsistēmas stiprināšanu un arī sekmē apaugļošanos.

Papildus minerālbarība Profimix Lux Aroma satur biotīnu nagu veselībai un stiprībai un aromātvielu, kas nodrošina labāku minerālbarības garšu un smaržu.

Profimix Lux Aroma minerālbarībai pievienots cinks (Zn) un selēns (Se), kas ir mikroelementi, kuri regulāri trūkst skābbarībās

Citi raksti